poniedziałek, 19 sierpnia 2013

Dziewczyno, nie bądź wulgarna.

Nigdy nie lubiłam, kiedy ktoś w moim towarzystwie bluźnił . W moim domu nikt nie używa wulgaryzmów i jestem ogromnie wdzięczna rodzicom, że dzięki ich wychowaniu krzywię się na każde usłyszane bluźnierstwo.Rozumiem, że w niektórych sytuacjach, gdy poziom stresu i złości przekroczy dopuszczalną granicę chcemy sobie ulżyć. Mało to w Internecie informacji, że "amerykańscy naukowcy" udowodnili, iż używanie wulgaryzmów obniża poziom stresu? Rozumiem też, że teoretycznie są to słowa jak każde inne i ktoś może stwierdzić, że przecież są po to, aby ich używać..


Podobno bluzganie jest męskie, pod warunkiem, że robi się to w gronie facetów, nie przy kobietach. Mam wrażenie, że na męskich spotkaniach jest to wręcz konieczność. Nie bluźnisz? Co z Ciebie za facet?! Całe szczęście, nie bywam na męskich spotkaniach. Chłopaki, jeżeli nie potraficie sklecić zdania bez siarczystego słowa na K w roli przecinka, nie spodziewajcie się, że zostaniecie posądzeni o bycie gentelmanami.

Jeżeli jednak facet uważa, że bycie wulgarnym w towarzystwie kobiet jest okay, może niech nie odzywa się w ogóle? Bluźnienie jest tak samo okay, jak przepychanie się z dziewczyną w drzwiach, bekanie i pierdzenie.

O ile odrzuca mnie używający wulgaryzmów facet, o tyle dziewczyna puszczająca ze swoich ust wiązankę niewybrednych słów jest u mnie na pozycji straconej. Na przykład w gimbazie, dziewczyny chcą być fajne, pragną komuś zaimponować, jednak tak naprawdę robią krzywdę sobie samym. Dajmy na to przykład - Ani bardzo podoba się Michał i mimo że na co dzień jest spokojną, miłą dziewczyną, w towarzystwie Michała chce się pokazać i nagle zaczyna kląć jak szewc. Być może Michał chciał ją właśnie zaprosić na randkę, ale w ostatniej chwili zrezygnował, bo w końcu "jak dziewczyna może się wyrażać w taki sposób?". Okay. Przykład jest mocno przerysowany, ale chyba wiecie, o co chodzi?

Skąd w ogóle taki pomysł na wpis? Aktualnie pracuję na koloniach jako ratownik WOPR. Dzieci, którymi zajmuję się na plaży, pochodzą ze środowisk patologicznych i niestety, nie da się tego ukryć. Chłopcy, którzy kończą drugą klasę podstawówki poza, zwyczajnie chamskim zachowaniem wobec opiekunów (ja im jeszcze nie podpadłam...) szczycą się szeroką gamą bluźnierstw. Wiadomo jak duży wpływ ma tutaj wychowanie dzieci w domu. Rekord świata pobiła słodka dziewczynka w różowym kostiumiku, w wieku około 7 lat, która stanęła w szeregu i z uśmiechem na buzi powiedziała do koleżanki "o ku*wa, mam mokrą d*pę". Przy mnie i przy wychowawcy. Nawet nie było jej głupio, kiedy zwróciłam jej uwagę.


Postanowiłam przeprowadzić eksperyment. Dzieciaki, które zabluźniły w wodzie bezwarunkowo kończyły kąpiel. Jeżeli miały z tym jakiś problem (a tutaj zdarzały się pyskówki w stylu "Nie wyjdę z wody, to nie fair"), wołałam całą grupę do szeregu i odsyłałam na ręczniki wszystkich, informując, że kończą kąpiel przez osobę, która przeklinała. Jeżeli nie wychowali ich rodzice, wychowa ich CzekoAda.

Być może jestem przewrażliwiona, być może przesadzam, ale dla mnie jest to ogromny problem. Czy faceci są z jakichkolwiek powodów usprawiedliwieni i mogą nieustannie bluzgać? Czy przeklinanie dzieci z podstawówki nie jest według problemem?

Jeśli zaintrygował was ten temat, przeczytajcie także wpis Dokąd zmierza kobiecość?


Śledź mnie bez wychodzenia z domu:

niedziela, 18 sierpnia 2013

Rozmówki damsko-męskie # 2

Zapraszam na kolejny odcinek cyklu Rozmówki damsko-męskie, czyli na kolejną porcję mądrości z rozmów między mną, a moim chłopakiem.

♥ ♀
 
Siedzimy w pracy, akurat pracowaliśmy na tej samej zmianie.

A: Jak to jest, że z Tobą mi tak szybko mija czas, a jak siedzę sama to mi się tak dłuuuży...
R: Bo ja jestem gruby i pochłaniam czas.


 ♥ 
Bijemy się o jakąś głupotę...

R: Ty debilu!
A: Że niby to było do mnie?!
R: A widzisz tu innego debila?!

 ♥ 

Wracamy z plaży, wyciągam dłoń w stronę R.

R: Czego chcesz? Nie dostaniesz pieniędzy!


 ♥ 

R. przegląda coś w Internecie, w pewnym momencie odwraca się i mówi...

R: Gdzie jest wcięcie w talii?
ja: No... w talii.

Pokazuję wcięcie w talii, R. patrzy na mnie, później na siebie...

R: Ja to chyba swoje zjadłem.Poprzednie odcinki cyklu Rozmówki damsko-męskie znajdziecie TUTAJ.


Śledź mnie bez wychodzenia z domu:

sobota, 10 sierpnia 2013

fot. Ilona Iwańska #2Śledź mnie bez wychodzenia z domu:

wtorek, 6 sierpnia 2013

fot. Ilona Iwańska #1

Śledź mnie bez wychodzenia z domu:

niedziela, 4 sierpnia 2013

Rozmówki damsko-męskie odcinek 1

 

Zapraszam na kolejny odcinek cyklu Rozmówki damsko-męskie, czyli na kolejną porcję mądrości z rozmów między mną, a moim chłopakiem.

♥ ♀

Późny wieczór, przechodzimy obok bardzo spokojnej rzeki, przepływającej przez nasze miasto...

A: Patrz, jaka rwąca rzeka.
R: Jakbym rwał, jak ta rzeka, to bym Cię chyba nie wyrwał...

 ♥ 

Rafał przygląda mi się uważnie, po chwili mówi...

R: Ale Ty masz małe uszy! Jak Ty w ogóle słyszysz?!

 ♥ 

Spotykamy się rano w umówionym miejscu, lecę z buziakiem do ukochanego, a on?

R: Czemu się tak brzydko ubrałaś?

<oburzona mina pt. "Zaraz oberwiesz">

R: Ale to dobrze, przynajmniej nikt Cię nie będzie podrywać.

 ♥ 

A: Muszę ogarnąć ćwiczenia na Maraton Treningowy Blogerek, żeby to miało ręce i nogi
R: No to weź tam zaproponuj dziewczynom 3 serie pompek po 100 powtórzeń, później po 80 kg na klatę, drążek, później weźcie hantle i bajcepsy poróbcie...

 ♥ 

ja: Jakiś facet na basenie próbował mnie wyrwać na to, że oglądał wczoraj mistrzostwa świata w pływaniu.
R: Flirtowałaś sobie z jakimś facetem? Ty FILTRATORZE!

♂ ♥ ♀

Kolejne odcinki cyklu Rozmówki damsko-męskie znajdziecie TUTAJ.

Śledź mnie bez wychodzenia z domu:

..............................